فهرست بسیار ساده و خلاصه برای کیف زلزله

با توجه به اندازه زلزله‌ای که خود را برای آن آماده می‌کنید، و چگونگی و شدت وقوع آن در منطقه شما، کیف متفاوت خواهد بود. بنابراین، ما این فهرست را به دو مرحله ساده تقسیم کرده‌ایم تا بتوانید در موقع حادثه با توجه به شرایط، موردی را که به بهترین وجه، نیاز شما را برآورده می‌کند، انتخاب کنید و از آنجا بروید.

فرض می‌کنیم شما به اندازه کافی خوش‌شانس خواهید بود که تلفن همراه‌تان را با خود ببرید. زیرا در این زمانه اکثر مردم هرگز بیش از چند قدم از گوشی خود فاصله نمی‌گیرند. اگر این فرض اشتباه باشد و شما تلفن‌تان را با خود نبرده‌اید، در این کیف زلزله اضطراری، هر چیزی که برای زنده ماندن لازم است داشته باشید، همراه دارید اما ارتباط با خانواده و دیگران برای کمک سخت‌تر خواهد بود.

شما باید سه مورد را برای بعد از وقوع یک زلزله بررسی کنید:

1. شما نمی‌توانید بر روی یک وسیله نقلیه حساب کنید. وسیله شما می‌تواند زیر آوار باشد. هم‌چنین جاده ها می‌توانند به وسیله سیل و یا آوار غیر قابل استفاده شده باشند. پس این مورد یک دلیل خوب برای داشتن یک موتورسیکلت یا دوچرخه در محل است.

2. شما ممکن است به مدت چند روز به معنای واقعی کلمه، در یک ساختمان و زیر آواری که بر سر شما فرو ریخته است گیر بیفتید.

3. ممکن است سیلاب، آتش‌سوزی و نشت گاز همراه با پس‌لرزه‌های جدی وجود داشته باشد.

موارد بیشتری را مطرح نمود. مواردی مانند آب و هوا، جایی که زندگی می‌کنید، نیاز شما به داروهای تجویزی روزانه و آمادگی جسمانی شما.

حال با توجه به همه این موارد، بیاییم یک فهرست و کیف زلزله ایجاد کنیم.


بخش اول: اصول اولیه و ادوات خیلی ضروری برای زنده ماندن

•کوله‌پشتی برای ذخیره: یکی از این نکات مهم در کوله‌پشتی نجات کیفیت بالا، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر آب است. کیف زلزله اضطراری شما باید قابل حمل باشد زیرا علاوه بر اینکه امیدواریم بعد از حادثه بتوانید به طور کامل حرکت کنید، توجه کنید که یک ساک دستی یا کیف ورزشی ایده خوبی نیست. شما می‌توانید به راحتی از یک کوله‌پشتی استفاده کنید، حتی وقتی که مجبور باشید یک مسیر طولانی راه بروید.

•کیت کمک‌های اولیه: شما می‌توانید کیت کمک‌های اولیه خانگی مخصوص خود را برای صرفه‌جویی در پول و یا صرفه‌جویی در وقت بخاطرخرید کیت‌های از پیش‌ساخته‌شده بسازید. هم‌چنین شما می‌توانید یک کیت کمک‌های اولیه مخصوص برای زلزله بسازید که دارای برخی موارد مانند پماد ضد باکتری، گاز پانسمان، و اسپری‌ برای مقابله با زخم‌ و جراحت، شکستن استخوان، و خراش‌های عمیق باشد.

•چراغ قوه: ترجیحا یک LED کوچک با یک قاب فلزی. اگر شما در یک شهر (یا حومه شهر با گاز طبیعی) زندگی می‌کنید، نشت گاز وجود دارد. پس چراغ قوه‌ای را انتخاب کنید که برای استفاده در اطراف گاز مناسب بوده و منجر به انفجار نمی‌شود.

•سوت اضطراری: شما تنها زمانی می‌توانید به مدت طولانی فریاد بزنید که بدون آسیب‌دیدگی و پرتوان باشید. اما در مواقع ضروری حتی وقتی تنها هشیار هستید و تنفس می‌کنید، می‌توانید سوت بکشید. سوت فاصله طولانی‌تری از فریاد طی می‌کند.

•دستکش ضخیم چرمی و شلوار جین.

•چکمه‌های کار: تصور کنید خانه را در یک مخلوط‌کن غول‌پیکر قرار داده‌اید. حالا تصور کنید آن را بر خیابان بگذارید و روی آن راه بروید. آوار نمی‌خواهند شما به‌راحتی راه بروید.

•تغییر لباس درون کیف که متناسب با فصل است.

•پانچوئی سبک وزن و یا کاپشن بارانی برای فصول بارانی.

•پول نقد به اندازه کافی (بین 100 هزارتومان تا 1 میلیون تومان). هر چه بیشتر، بهتر است. به ویژه اگر می‌خواهید پس از خارج شدن از مناطق زلزله‌زده، هتل اجاره کنید یا یک کانکس بخرید.

•مقدار زیادی آب: هرچقدر که می ‌توانید جابجا کنید، آب کنار گذاشته و پس از زلزله حمل کنید.

بخش اول یک فهرست، کمترین و حداقل‌ترین ادوات یک کیف زلزله و شامل مواردی است که شما باید در صورت وقوع هرگونه فاجعه طبیعی کنار بگذارید. اگر می‌خواهید آمادگی کامل داشته باشید، باید به بخش دوم بروید.


بخش دوم: همه چیز از بخش اول بعلاوه این ادوات

‌کلاه ایمنی موتورسیکلت یا دوچرخه: بزرگ‌ترین خطر زلزله یک شکاف پر از گدازه نیست!! سقوط مستقیم اشیای روی طبقات و قفسه‌ها بر روی سر شما خطرناک‌تر است. همین امر برای سقف ها نیز اتفاق می‌افتد. داشتن یک کلاه ایمنی برای محافظت از جمجمه شما در برابر سقوط اشیا، کمک بسیاری بزرگی خواهد بود.

اشارژر پشتیبان برای تلفن همراه خود: یک شارژر تلفن همراه یا حتی یک رادیو اضطراری با یک شارژر داخلی می‌تواند در زمانی که شما گیر افتاده باشید و یا دچار سانحه شده باشید کمک بسیار شایانی کند.

•رادیوی اضطراری: یک رادیو می‌تواند شما را در مورد آنچه که در حال وقوع است به روز کند. در موارد اضطراری، ممکن است آنتن‌دهی خطوط تلقن همراه، دچار مشکل باشد یا کل سیستم توسط سیل از بین رفته باشد. بنابراین شما باید راه دیگری برای دانستن آنچه در حال انجام است و اطلاعات به روز از اتفاقات نیاز دارید.

•غذاهای اضطراری: ارزش غذای مصرفی برای سه روز اندک و فقط حدود 40 هزار تومان است. اگر شما به دام افتاده‌اید، بدین وسیله غذای خود را برای حفظ دمای هسته مرکزی بدن و سایر اعضای خود خواهید داشت. حتی اگر شما به دام نیافتاده باشید، ممکن است راهی برای خوردن غذا برای چند روز وجود نداشته باشد. مخصوصا اگر جاده‌ها مسدود شوند.

وقتی صحبت از صدمات می‌شود، اگر شما هرگونه صدمه شکمی دیده باشید، شما نباید چیزی بخورید زیرا ممکن است مشکلات داخلی زیادی داشته باشید که با خوردن غذا می‌تواند خیلی بدتر شود.

•یک فیلتر آب برای هر آب پیدا شده (به یاد داشته باشید که مخزن آب گرم و مخزن آب فلاش تانک می‌تواند منبع خوبی از آب آشامیدنی باشد)

•یک چاقوی چند منظوره با کیفیت بالا به همراه ابزارهایی که با آن می‌آید، پس از زلزله، مهم‌تر از هر چاقوی تیغه ثابت است.

•کیت و ادوات روشن کردن آتش: به دلیل اینکه شما ممکن است نیازمند نور، گرما و یا یک راه برای غذا خوردن برای روزهای بعد باشید. نکته: به یاد داشته باشید، نشت گاز + آتش = اتفاقات بدتر. بنابراین 100٪ اطمینان حاصل کنید که قبل از ایجاد یک جرقه، نشتی نداشته باشید.

•پتوهای نجات اضطراری که برای برگرداندن حرارت بدن شما به شما به کار می‌رود. به علاوه، چیزهایی که سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند تا توجه نیروهای امدادی را جلب کنند.

•پتو پشم ضخیم برای گرمایش.

•اگر شما در یک ساختمان چند طبقه زندگی می‌کنید نقشه‌ای از ساختمان را به‌صورت لمینت‌شده نزد خود نگاه دارید.

•با یک کیف زلزله آماده شده و بسته‌بندی‌شده در بخش دوم که از راه‌هایی آسان به دست آمده است و نگهداری آن در یک گنجه یا گوشه‌ای از اتاق خواب، شما آماده برای یک زمین‌لرزه بزرگ (و یا گردباد، و یا طوفان) هستید.

پس از زلزله یا حادثه

شما از حادثه جان سالم به‌در برده‌اید. شما زنده هستید و احتمالا به دام نیفتاده‌اید. حالا شما باید در مورد شرایطی که بعد از یک زلزله ایجاد می‌شود، فکر کنید.

آب و برق قطعا فطع شده است. فروشگاه‌ها قطعا بسته هستند. خیابان‌ها ممکن است مسدود شوند. ماشین شما می‌تواند در زیر آوار پارکینگ باشد. با توجه به این موارد، باید آماده سفر با پای پیاده به نزدیکترین مرکز اسکان خانواده در خارج از منطقه آسیب‌دیده باشید. هتل‌ها در چند مایلی پر است. 

با یک تلفن همراه شارژشده، ممکن است بتوانید یک محل اسکان مناسب پیدا کنید اما هیچ تضمینی وجود ندارد که وضعیت جاده‌ها مناسب جابجایی و انتقاال باشند. شما باید یاد بگیرید که کدام مراکز امداد در شهرتان وجود دارد ومحل‌های دقیق آن‌ها به همراه مسیرهای اضطراری رسیدن به آن‌ها چیست؟


چه چیزهایی از کیف زلزله را باید رها کرد؟


پس از بسته‌بندی کیف زلزله متوجه می‌شوید که آن را نمی‌توانید حمل کنید! پس آن را سبک کنید چون شما نمی‌توانید تمام خانه و ادواتش را با خود حمل کنید.

کیف زلزله باید قابل حمل باشد. (به عنوان مثال در کوله‌پشتی کوه یا پیاده‌روی). اگر شما یک عضو خانواده دارید که با شما باشد و بتواند چیزی را حمل کند، باید منابع زلزله خود را در دو بخش کوچک‌تر قرار دهید.

نیازهای مطلق را درون یک کوله بگذارید و اطمینان حاصل کنید که کدام‌یک را دارید. سپس، در صورت وقوع زلزله، اگر فردی را داشتید که کوله‌پشتی دیگر که شامل ادوات کم‌اهمیت‌تر را بتواند حمل کند حمل آن را به او بسپارید. با این کار می‌توانید وزن را تقسیم کنید و سریع‌تر حرکت کنید.

اگر افراد به اندازه کافی برای حمل ادوات ندارید، تنها باید ادوات خیلی ضروی برای بقای خود را حمل کنید یعنی: آب، کمک‌های اولیه، راه برقراری ارتباط با دیگران و تغییر لباس.

ناآرامی اجتماعی

اکنون زمان از بین بردن تمام ایمان شما به انسانیت است. در این دنیا بسیاری از افراد مفید هستند و به طور کلی بهترین‌ها در زمان اضطراب بقیه افراد نمایان می‌شوند. اما درصد معینی از جمعیت دارای تفکرات متفاوتی هستند.

اثر مخرب آن هرگز از بین نمی‌رود. مهم نیست چقدر کوچک باشد. حوادثی که بعضی از مردم این حادثه را فرصتی برای غارت می‌دانند. برای آن‌ها بسیار عادی است که از یک خانه ویران‌شده و یا حتی به‌طور مستقیم از یک فرد مجروح یا مرده در اثر زلزله یا فاجعه دیگری سرقت کنند.

به همین دلیل شما باید یک سلاح در فهرست موارد اضطراری زلزله خود اضافه کنید. اگرچه در همه مواقع اعتماد به افراد جامعه علی‌الخصوص امدادرسانان حاشیه امنی را ایجاد می‌کند اما با توجه به تعداد کم امدادرسان‌هایی که ممکن است با آن‌ها مواجه شویم، همراه داشتن یک سلاح می‌تواند امنیت نسبی ایجاد کند. هم‌چنین برای تهدیداتی که ممکن است پس از یک زلزله به‌وجود آید، کنترل شرایط را بسیار آسان‌تر است می‌کند.

محل نگهداری کیف شما

باید کیف خود را در جایی که دسترسی به آن آسان است و به راحتی پیدا می‌شود نگهداری کنید. جایی که در حوادث اضطراری به یاد می‌آورید. با این وجود شما لزوما در هنگام برخورد با زلزله خانه نخواهید بود. به همین دلیل، شما باید در حالت ایده‌آل یک کیف مشابه در ماشین خود نگه دارید. هم‌چنین نگهداری و نظر داشتن داشتن (کیف اضطراری کار) در محل کار خود بسیار حائز اهمیت است. مخصوصا اگر شما در شهر کار کنید که واقعا لازم است.

شما حتی می‌توانید یک کیف کوچک را در میز کار خود نگه دارید. این کیف‌ها باید به اندازه کافی برای کمک به شما برای رسیدن به  خانه یا رسیدن به مرکز امداد ادوات داشته باشند.

محل سکونت خود را آماده کنید

اگر شما در مرکز شهر یا منطقه بسیار پرجمعیت زندگی می‌کنید، مراکز امدادرسانی سریعا راه‌اندازی می‌شوند و جاده‌ها به‌عنوان اولویت اول پاک‌سازی می‌شوند. هم‌چنین صدها نفر از مردم و ساختمان‌های دیگر در این نزدیکی به شما کمک خواهند کرد.

با این حال، اگر شما در حومه زندگی می‌کنید، احتمالا مجبور می‌شوید آن را به تنهایی انجام دهید تا نجات پیدا کنید. در صورتی که در حومه زندگی می‌کنید، لیست را تغییر دهید به طوری که شامل مواد برای زمان طولانی مانند غذا و آب باشد. اگر بخواهید مراحل امدادی را از راه پیگیری  وگوش کردن به رادیو پیگیری کنید، یک رادیوی خوب را در فهرست ادوات خود وارد کنید.

همچنین، آب و هوای خود را در ذهن داشته باشید. پس از زمین‌لرزه و اتمام آن با چه آب و هوایی مواجه می‌شویم؟ اگر باران بریزد چه؟ اگر در اواسط زمستان چکار کنیم؟ در صورت لزوم، شما باید برای آب و هوای سرد و طوفان آماده باشید.

 

بقا در بلندمدت

بسته به موقعیت مکانی شما و اینکه چه موقع شما توسط امدادگران شناسایی و امدادرسانی می‌شوید، ممکن است بخواهید به طور جدی برای بقای بلندمدت و آماده بودن چند روزه یا حتی هفته‌ها به‌صورت تنهایی و احتمالا مجروح برنامه‌ریزی کنید. در صورتی که مورد این‌گونه اتفاق بیفتد، بسته‌هایی مانند:

•مواد غذایی اضطراری (خشک شده یا خشک شده)

•مقداری آب

•فیلتر تصفیه آب

•کیت آتش‌سوزی

•باتری‌های اضافی برای چراغ‌قوه

بسته‌بندی کنید.

سعی نکنید مانند یک پادشاه زندگی کنید، داشتن حداقل‌ها بسیار مهم است. هنگام انتخاب مواد غذایی باید به خاطر داشته باشید که مواد غذایی خشک‌شده به احتمال زیاد باید با آب، مرطوب و آماده شوند و این آب باید قابل شرب باشد. خوردن غذاهای خوشمزه (یا حداقل قابل تحمل) باعث افزایش روحیه و سطح هشیاری می‌شود.

کلام آخر

شما هرگز نباید بیش از حد آماده باشید، مخصوصا وقتی که بلایای طبیعی مانند زمین‌لرزه ایجاد می‌شود. در طی تخریبو فاجعه می‌تواند چندین هفته طول بکشد تا نجات برسد. و سال ها طول می‌کشد تا به‌طور کامل تعمیر شود. برنامه‌ریزی و آماده‌سازی در حال حاضر می تواند زندگی شما (یا خانواده شما و یا همسایگان‌تان) را نجات دهد.

هنگامی که کیف اضطراری خود را بسته‌بندی می‌کنید، تا زمانی که مورد نیاز است، به آن حمله کنید. با استفاده از تامین اضطراری خود، زمانی که شما بیش از حد تنبل برای خرید یک ایده بد است، به ویژه اگر شما در زمان مصرف این منابع را دوباره پر نکنید.

کیت ایمنی زلزله باید فقط برای موارد اضطراری استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که موارد خاصی مانند بطری آب پلاستیکی و غذا را بچرخانید، زیرا لازم است آنها را تازه نگه دارید.

استفاده از منابع اضطراری، زمانی که شما برای خرید بیش از حد تنبل هستید، یک ایده بد است. به ویژه اگر شما در زمان مصرف، این منابع را دوباره پر نکنید. کیف ایمنی زلزله باید فقط برای موارد اضطراری استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که موارد خاصی مانند بطری آب پلاستیکی و غذا را تعویض کنید، زیرا لازم است آن‌ها را تازه نگه دارید.

تعداد بازدید: 298

نظرات

021-55435143
@sedanmedsales
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×
Parse Time: 0.082s
Duration Query
0.0000119209 SELECT configuration_id AS cfgId, configuration_key AS cfgKey, configuration_value AS cfgValue FROM configuration
0.0005419254 SELECT configuration_id AS cfgId, configuration_key AS cfgKey, configuration_value AS cfgValue FROM configuration
0.0000030994 SELECT * FROM languages ORDER BY sort_order ASC
0.0001401901 SELECT * FROM languages ORDER BY sort_order ASC
0.0000038147 SELECT title, code, symbol_left, symbol_right, decimal_point, thousands_point, decimal_places, value FROM currencies
0.0002279282 SELECT title, code, symbol_left, symbol_right, decimal_point, thousands_point, decimal_places, value FROM currencies
0.0000019073 SELECT * FROM configuration_description WHERE (language_id = :languages_id OR language_id = 0) AND configuration_id IN ('12', '610', '611', '612', '613', '708', '722', '723', '724', '725', '726', '727', '731', '729', '614', '1718')
0.0002880096 SELECT * FROM configuration_description WHERE (language_id = :languages_id OR language_id = 0) AND configuration_id IN (:configuration_id)
0.0000050068 SELECT ig.images_group_id, ig.save_path, ig.watermarking_status, ig.has_thumb, ig.thumb_width, ig.thumb_height, ig.max_width, ig.max_height, ig.default_image, ig.position, ig.multi_image, ig.date_added, ig.last_modified, ig.item_type, igi.images_group_title FROM images_group AS ig JOIN images_group_info AS igi ON igi.images_group_id=ig.images_group_id WHERE igi.languages_id = :languages_id
0.0003559589 SELECT ig.images_group_id, ig.save_path, ig.watermarking_status, ig.has_thumb, ig.thumb_width, ig.thumb_height, ig.max_width, ig.max_height, ig.default_image, ig.position, ig.multi_image, ig.date_added, ig.last_modified, ig.item_type, igi.images_group_title FROM images_group AS ig JOIN images_group_info AS igi ON igi.images_group_id=ig.images_group_id WHERE igi.languages_id = :languages_id
0.0000050068 SELECT *, GREATEST(a.articles_date_available, a.articles_date_added) AS articles_date FROM articles AS a JOIN articles_description AS ad USING(articles_id) WHERE a.articles_id = :id AND ad.language_id = :lng_id
0.0003399849 SELECT *, GREATEST(a.articles_date_available, a.articles_date_added) AS articles_date FROM articles AS a JOIN articles_description AS ad USING(articles_id) WHERE a.articles_id = :id AND ad.language_id = :lng_id
0.0000030994 Update articles_description SET articles_viewed = articles_viewed + 1 WHERE articles_id = :id AND language_id = :lng_id
0.0001788139 Update articles_description SET articles_viewed = articles_viewed + 1 WHERE articles_id = :id AND language_id = :lng_id
0.0000030994 SELECT articles_topics_id FROM articles_to_topics WHERE articles_id = :id
0.0001630783 SELECT articles_topics_id FROM articles_to_topics WHERE articles_id = :id
0.0000040531 SELECT c.categories_id, c.categories_image, c.parent_id, c.sort_order, c.date_added, cd.categories_name FROM categories AS c JOIN categories_description AS cd ON c.categories_id = cd.categories_id WHERE cd.language_id = :lang_id ORDER BY c.sort_order
0.0020551682 SELECT c.categories_id, c.categories_image, c.parent_id, c.sort_order, c.date_added, cd.categories_name FROM categories AS c JOIN categories_description AS cd ON c.categories_id = cd.categories_id WHERE cd.language_id = :lang_id ORDER BY c.sort_order
0.0000040531 SELECT * FROM articles_topics AS t JOIN articles_topics_description AS td USING(articles_topics_id) WHERE td.language_id = :lang_id ORDER BY t.sort_order
0.0007920265 SELECT * FROM articles_topics AS t JOIN articles_topics_description AS td USING(articles_topics_id) WHERE td.language_id = :lang_id ORDER BY t.sort_order
0.0000040531 SELECT parent_id FROM articles_topics WHERE articles_topics_id = :id
0.0001010895 SELECT parent_id FROM articles_topics WHERE articles_topics_id = :id
0.0000028610 SELECT b.* FROM banners AS b WHERE b.status = '1' AND b.banners_group = :group ORDER BY sort_order ASC LIMIT :limit
0.0002210140 SELECT b.* FROM banners AS b WHERE b.status = '1' AND b.banners_group = :group ORDER BY sort_order ASC LIMIT :limit
0.0000030994 SELECT * FROM banners AS b LEFT JOIN banners_history AS bh ON b.banners_id = bh.banners_id WHERE b.banners_group = :group AND b.status = 1 AND date_format(banners_history_date, '%Y%m%d') = date_format(now(), '%Y%m%d')
0.0001819134 SELECT * FROM banners AS b LEFT JOIN banners_history AS bh ON b.banners_id = bh.banners_id WHERE b.banners_group = :group AND b.status = 1 AND date_format(banners_history_date, '%Y%m%d') = date_format(now(), '%Y%m%d')
0.0000030994 SELECT * FROM banners AS b LEFT JOIN banners_history AS bh ON b.banners_id = bh.banners_id WHERE b.banners_group = :group AND b.status = 1 AND date_format(banners_history_date, '%Y%m%d') = date_format(now(), '%Y%m%d')
0.0001339912 SELECT * FROM banners AS b LEFT JOIN banners_history AS bh ON b.banners_id = bh.banners_id WHERE b.banners_group = :group AND b.status = 1 AND date_format(banners_history_date, '%Y%m%d') = date_format(now(), '%Y%m%d')
0.0000021458 SELECT * FROM banners AS b LEFT JOIN banners_history AS bh ON b.banners_id = bh.banners_id WHERE b.banners_group = :group AND b.status = 1 AND date_format(banners_history_date, '%Y%m%d') = date_format(now(), '%Y%m%d')
0.0001451969 SELECT * FROM banners AS b LEFT JOIN banners_history AS bh ON b.banners_id = bh.banners_id WHERE b.banners_group = :group AND b.status = 1 AND date_format(banners_history_date, '%Y%m%d') = date_format(now(), '%Y%m%d')
0.0000030994 SELECT * FROM articles_xsell AS x JOIN products AS p USING(products_id) JOIN products_description AS pd USING(products_id) WHERE x.articles_id = :id AND pd.language_id = :lng_id ORDER BY x.sort_order ASC limit 6
0.0002379417 SELECT * FROM articles_xsell AS x JOIN products AS p USING(products_id) JOIN products_description AS pd USING(products_id) WHERE x.articles_id = :id AND pd.language_id = :lng_id ORDER BY x.sort_order ASC limit 6
0.0000030994 SELECT p.pages_id, pd.pages_name FROM pages AS p, pages_description AS pd WHERE p.pages_status = '1' AND p.pages_id = pd.pages_id AND pd.language_id = :lng_id AND p.position_name = :position ORDER BY p.sort_order ASC, pd.pages_name ASC
0.0003240108 SELECT p.pages_id, pd.pages_name FROM pages AS p, pages_description AS pd WHERE p.pages_status = '1' AND p.pages_id = pd.pages_id AND pd.language_id = :lng_id AND p.position_name = :position ORDER BY p.sort_order ASC, pd.pages_name ASC
0.0000030994 SELECT p.pages_id, pd.pages_name FROM pages AS p, pages_description AS pd WHERE p.pages_status = '1' AND p.pages_id = pd.pages_id AND pd.language_id = :lng_id AND p.position_name = :position ORDER BY p.sort_order ASC, pd.pages_name ASC
0.0001578331 SELECT p.pages_id, pd.pages_name FROM pages AS p, pages_description AS pd WHERE p.pages_status = '1' AND p.pages_id = pd.pages_id AND pd.language_id = :lng_id AND p.position_name = :position ORDER BY p.sort_order ASC, pd.pages_name ASC
0.0000021458 SELECT p.pages_id, pd.pages_name, pd.pages_description, p.pages_image, p.pages_date_added FROM pages AS p JOIN pages_description AS pd ON pd.pages_id = p.pages_id WHERE p.pages_status = '1' and pd.language_id = :lang_id AND p.position_name = :position ORDER BY p.sort_order LIMIT :limit
0.0001361370 SELECT p.pages_id, pd.pages_name, pd.pages_description, p.pages_image, p.pages_date_added FROM pages AS p JOIN pages_description AS pd ON pd.pages_id = p.pages_id WHERE p.pages_status = '1' and pd.language_id = :lang_id AND p.position_name = :position ORDER BY p.sort_order LIMIT :limit
0.0000030994 SELECT * FROM banners WHERE banners_group = :group AND status = '1' ORDER BY sort_order ASC LIMIT 1
0.0001420975 SELECT * FROM banners WHERE banners_group = :group AND status = '1' ORDER BY sort_order ASC LIMIT 1
Total: 0.0069391727 Query count: 40