امدادگر کیست ؟

امدادگر کیست ؟

امدادگر کیست؟

کمک های اولیه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در پاسخ به نیازهای فرد مجروح یا کسی که ناگهان دچار بیماری شده است ارایه می گردد. و امدادگر به کسی گفته می شود که این اقدامات را انجام می دهد در حالی که مراقبت می کند تا همه کسانی که در گیر سانحه هستند ایمن بمانند و درضمن به فرد مصدوم آسیب بیشتری نرسد. 

به هنگام ضرورت آن دسته از اقدامات را انجام دهید که بیشتر به نفع مصدوم است . از مهارت ، دانش و تجربه ی خود استفاده کنید و راهنمایی های این کتاب را هم در نظر داشته باشید. 

این بخش با ارایه راهنمایی هایی در مورد نحوه عمل در موقعیت های اضطراری و ارزیابی اولویت های مصدومین، شما را آماده ی ایفای نقش امدادگر می سازد.در مورد جنبه های روانی این کار و چگونگی حفاظت از خود و مصدوم نیز راهنمایی هایی آمده است.

فصل دوم ، کنترل حادثه (ٌصص) راهنمایی هایی در مورد نحوه ی عمل در حوادث (مانند تصادفات رانندگی ، حوادٍث آب ،آتش سوزی ) ارایه می کند . فصل سوم، ارزیابی از وضعیت مصدوم به راهکارهایی عملی در مورد ارزیابی وضعیت فرد بیمار یا مجروح می پردازد. 

یکی از اولین قوانین در کمک های اولیه این است که پیش از آن که به محل مصدوم نزدیک شوید باید مطمئن شوید که آنجا برای شما بی خطر است. در شرایط خطرناک تلاشی برای نجات قهرمانانه ی مصدوم نکنید . اگر خود را به خطر بیندازید ، نه فقط کمکی به مصدوم نکرده اید ،بلکه احتمال دارد خود نیز قربانی شوید یا باعث صدمه به دیگران شوید. اگر محل بی خطر نیست به مصدوم نزدیک نشوید و درخواست کمک اضطراری کنید.

2 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 601

نظرات

021-55435143
@sedanmedsales
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×