کرم اترکتین

کرم اترکتین

شرکت کلوپلاست در زمینه تهیه و تولید محصولات پزشکی و درمانی یکی از برترین شرکت های برتر جهانی است. این شرکت با هدف تولید و ارائه محصولات پزشکی درمانی به جهت ایجاد و تهیه وسایل مورد نیاز پزشکی و درمانی بیماران تلاش می کند.

در این مقاله به بررسی و معرفی کرم اترکتین کلوپلاست، یکی از محصولات درمانی این شرکت می پردازیم. دیابت موجب افزایش قندموجود در خون می شود و وجود قند بیش از حد در خون، باعث بروز مشکلات جدی در افراد می شود. پیشگیری از بروز از زخم ‏های دیابتی از اهمیت بسزایی برخوردار است. زخم های دیابتی باعث ایجاد درد و ناراحتی برای بیماران دیابتی می شود.

یکی از عوارض شایع دیابت نوروپاتی اعصاب خودکار است که باعث می گردد که پوست دچار تعریق ، تورم و قرمزی شود. پوست تحلیل می رود و خشک می شود. در صورت عدم درمان به موقع پوستی که خشک شده است، ترک ایجاد می شودو نهایتا در صورت عدم درمان ترک، ترک ها با گذشت زمان تبدیل زخم می شود و  پینه می بندد. در این بیماران، کرم اترکتین نقش بسیار مهمی را در مراقبت از پای بیماران دیابتی از طریق پیشگیری از خشکی پوست، ایجاد پینه، بروز ترک و ایجاد زخم دارد.

زخم های دیابتی

دیابت نوعی بیماریست که بر چگونگی استفاده بدن از گلوکز تاثیر می‌گذارد. گلوکز به عنوان یک منبع انرژی مهم برای سلول‌هایی است که عضلات و بافت را تشکیل می‌دهند و همچنین منبع اصلی سوخت مغز است.

علت ابتلا به دیابت به نوع آن بستگی دارد. دیابت باعث افزایش قند خون می شود و نهایتا قند بیش از حد در خون، می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی شود.
بیماری‌های مزمن دیابت دو نوع هستند:

- دیابت نوع ۱

- دیابت نوع ۲

از علائم بروز دیابت نوع 1 و نوع 2 می توان به تشنگی بیش از حد، تکرر ادرار، گرسنگی شدید، تحریک پذیری، تاری دید،بروز  زخم‌هایی که دیر التیام می یابند،  خستگی، وجود کتون در ادرار، کاهش وزن ،عفونت‌های لثه یا پوست و عفونت واژن را نام برد.

یکی از عوارض شایع دیابت  نوروپاتی اعصاب خودکار است که باعث می گردد که پوست دچار تعریق شود، تورم یابد و قرمز شود. در نهایت پوست خشک می شود ترک ایجاد می شود. در صورت عدم درمان به موقع و مناسب پوستی که ترک برداشته، ترک به زخم تبدیل می شود و  پینه می بندد.

بدین منظور، به پیشگیری از بروز زخم های دیابتی بسیار مهم است چرا که  این زخم ها نه تنها باعث بروز مشکل و نارحتی برای می شوند، بلکه ممکن است در شرایط وخیم تر لازم باشد قطع عضو صورت گیرد. بنابرین در پوست بیماران دیابتی پینه و زخم ایجاد شود می توان با استفاده مداوم از کرم اترکتین از بروز این شرایط  سخت تر پیشگیری کرد.

کرم اترکتین چیست؟

عمدتا تمامی افرادی که به دیابت نوع 1 و نوع 2  مبتلا هستند، به صورتی با مشکلات پوستی مواجه هستند. کرم اترکتین کلوپلاست حاوی ترکیباتی طبیعی مانند اوره و اسید لاکتیک است که خاصیت رطوبت دهی و ترمیم کننده زخم  را دارند. به  منظور مراقبت از پای دیابتیک و پیشگیری از بروز زخم دیابتیک  استفاده از کرم اترکتین بسیار موثر می باشد. کرم اترکتین کاملا طبیعی است و عاری از مواد نگه دارنده و اسانس می باشد.

بنابرین، در بیماران دیابتی ؛کرم اترکتین نقش بسیار مهمی را در مراقبت از پای بیماران دیابتی از طریق پیشگیری از خشکی پوست، ایجاد پینه، بروز ترک و ایجاد زخم دارد.

کرم اترکتین کلوپلاست متشکل از ۱۰% اوره و ۴% اسید لاکتیک می باشد، هم اوره و هم اسید لاکتیک هر دو  از مرطوب کننده های طبیعی موجود در پوست هستند و باعث می شوند که مایع درون لایه شاخی پوست افزایش بیابد. اوره  با نفوذ در در قسمت بیرونی لایه شاخی پوست و از طریق پیوند با پروتئین های پوست را مرطوب نگه می دارد و اسید لاکتیک نیز با لایه برداری اپیدرم، پوست را تازه ، هموار و بازسازی می کند.  بنابرین، کرم اترکتین با آب رسانی به پوست از خشکی پوست افراد دیابتی جلوگیری می کند و از بروز زخم های دیابتیک مراقبت خواهد کرد.

موارد مصرف کرم اترکتین چیست ؟

دیابت بر چگونگی استفاده بدن از گلوکز تاثیر خواهد گذاشت. گلوکز به عنوان منبع انرژی مهم برای سوخت و ساز سلول‌هایی است که تشکیل دهنده عضلات و بافت هستند. دیابت موجب افزایش قند خون( گلوکز) می گردد. وجود قند بیش از حد در خون، باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی شود. یکی از این عوارض خشکی پوست و نهایتا ایجاد پینه در بیماران دیابتی است. در این بیماران، کرم اترکتین نقش بسیار مهمی را در مراقبت از پای بیماران دیابتی از طریق پیشگیری از خشکی پوست، ایجاد پینه، بروز ترک و ایجاد زخم دارد.

بنابرین از کرم اترکتین می توان در :

- مراقبت از پوست بیماران دیابتی

- پیشگیری از بروز زخم دیابتیک

- جلوگیری از خشکی پوست بیماران دیابتی

-  و حفظ رطوبت پوست بیماران دیابتی استفاده نمود.

 

ویژگی های کرم اترکتین کلوپلاست

- تهیه شده از مواد کاملا طبیعی

- عاری از وجود مواد نگه دارنده

- کاهش میزان حساسیت

-عدم ایجاد چربی و بسته شدن منافذ پوستی

- جذب بالا

- آب رسانی به پوست
- مراقبت از پای دیابتیک
- پیشگیری از بروز زخم های دیابتیک

- پیشگیری از پوسته پوسته شدن پوست

- درمان سریع خشکی پوست

- پیشگیری از ترک های پوست

19 آذر 1397
تعداد بازدید: 294

نظرات

021-55435143
@sedanmedsales
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×