window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
ورود به سيستم

مشتری جدید هستید؟ ثبت نام کنید

تگ محصولات

تاریخچه ویلچر

خلاصه خبر:
 
ممکن است به نظر برسد که بلافاصله پس از اختراع چرخ در چندین هزار سال قبل، ویلچر نیز اختراع شده باشد اما همان‌طور که می‌دانید این ابزار در اواخر دهه 1700 میلادی و پس از توسعه ایده نجیب‌زاده‌ای به نام جان داوسون(John Dowson) اختراع گردید. آقای داوسون دو چرخ بزرگ و یک چرخ کوچک‌تر را به یک صندلی معمولی متصل نمود. اگرچه ایده او قابل استفاده و راحت نبود اما نبوغ ذاتی او را بر همگان نمایش داد و پس از او بحث در مورد میزان راحتی و قابل استفاده بودن ویلچر بود. 
     
متن کامل خبر:

با این حال تا زمانی که ویلچری که خود فرد بتواند آن را هدایت کند، در سال 1881 به وجود نیامد؛ اقبال چندانی به این وسیله در جامعه دیده نمی‌شد. اولین ویلچر موتوری در سال 1916 در لندن ایجاد شد. یک موتور با توان 1.75 اسب بخار بر روی چیزی که در آن زمان "سه چرخه ناتوان" نام‌گذاری می‌شد قرار داده شده بود. نتیجه کار چیزی بیشتر شبیه موتور سیکلت بود تا ویلچر!! و همان‌طور که می‌توانید تصور کنید در محیط‌های داخلی قابل استفاده نبود.

در سال 1932 هری جنینگز(Harry Jennings) ویلچر تاشو را اختراع کرد که اساس طراحی اکثر ویلچر های امروزی روش آقای جنینگز را دنبال می‌کنند. طراحی او پیشرفت بسیار بزرگ و شگفت آوری نسبت به مدل‌های قبلی داشت. در حقیقت اون و همکارش می‌توانستند به سرعت بازار را تسخیر کنند. در همان دوران او به تقلب در قیمت متهم و در نهایت محکوم به تقلب گردید. با این حال جنگ نوآوری در این صنعت توسط فردی کانادایی به نام جورج کلین(George Klein) که ویلچر برقی را برای ارائه خدمات به ‌پزشکان جنگ جهانی دوم اختراع نمود، به اوج رسید. این مدل در سال 1956 به تولید انبوه رسید و توسط شرکت هری جنینیگز و هربرت اورست به فروش رفت.

ویلچر های به‌طور مداوم و دائمی بهبود یافته و پیشرفت کرده‌اند اما از همان زمان ایده اولیه در طراحی تقریبا ثابت مانده است. با وجود این تغییرات شگرف و جدیدی می‌تواند رخ بدهد. چه اینکه شرکتی به نام Braingate به دنبال طراحی و ساخت ویلچر موتوری است که می‌تواند با ذهن شما طراحی شده باشد.

ویلچر برقی

ویلچر موتوردار، ویلچر توانبخشی، ویلچر الکتریکی، ویلچر برقی(EPW) همگی یک ویلچر هستند که به جای دست، به وسیله موتورهای الکتریکی به جلو رانده می‌شوند. این نوع از ویلچر برای کسانی که فردی را برای جلو راندن ویلچر ندارند یا خودشان توان هدایت آن را ندارند، مفید و مناسب است. هم‌چنین این ویلچرها نه تنها برای افراد معلول و دارای اختلال حرکتی بلکه برای کلیه بیماران قلبی-عروقی نیز  به کار می‌روند.

ویلچر خودران برقی

این دسته از ویلچرها به‌طور کلی دارای چهار و یا شش چرخ و به صورت غیرقابل سر خوردن و لغزش هستند. با این حال برخی از طراحی‌ها به صورت تاشو و هم‌چنین مدل‌های دیگر مخصوص حمل و نقل وجود دارد. چرخ‌های چرخشی معمولا اندکی بزرگتر از چرخ‌های دیگر هستند در حالی که در ویلچرهای دستی معمولا چرخ‌های دیگر بسیار بزرگتر از چرخ‌های چرخشی هستند. حال به توضیح انواع این ویلچرها می‌پردازیم.

در این قسمت میتوانید در مورد ویلچر برقی اطلاعات کسب نمایید.

فروش ویلچر و قطعات ویلچر

     
آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:593
     
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
     
بازگشت