window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
ورود به سيستم

مشتری جدید هستید؟ ثبت نام کنید

تگ محصولات

ویلچر برقی (خودران)

خلاصه خبر:

ویلچر‌ برقی با درایور در جلو

در این نوع ویلچر‌ها سیستم درایور در جلوی صندلی قرار دارد. چرخ‌های درایو در جلو و کاسترها در عقب هستند. این نوع از ویلچرها می‌توانند از روی موانع با ارتفاع 5 سانتی‌متر عبور کنند. چرخ‌های این نوع ویلچر فیکس بوده و هیچ‌گونه شعاع چرخشی ندارند اما در اطراف گوشه‌های کوچک و تنگ‌تر مانور بسیار خوبی دارند.
     
متن کامل خبر:

در این ویلچر باتری در قسمت عقب ویلچر و برای حفظ تعادل بار با چرخ‌های جلو تعبیه شده است. این مسئله باعث ایجاد یک سواری پایدار و ارائه یک ثبات نسبی در حرکت می‌شود. توجه داشته باشید اگرچه این ویلچر به‌عنوان یک ویلچر راحت و پایدار مطرح می‌باشد اما هنگام چرخش در سرعت‌های بالا کنترل آن دشوار است.

ویلچر‌ برقی با درایور در وسط

در این نوع ویلچر سیستم درایور در وسط صندلی واقع است. به علاوه به‌عنوان ویلچر‌های"درایو مرکزی" نیز شناخته می‌شوند. سیستم درایور  این ویلچر در مرکز و زیر ویلچر واقع شده است. این ویلچر باعث افزایش قدرت چرخشی می‌گردد و به خصوص برای استفاده در داخل خانه و محل‌های دیگر که در آن‌ها فضا محدود است، به کار می‌رود. در داخل خانه و یا سطوح مسطح خارج از خانه بسیار مناسب است اما در هنگام استفاده از آن در یک زمین نرم، قدرت مانور بسیار کاهش می‌یابد. هم‌چنین حرکت بر روی سطح شیب‌دار با سرعت ثابت انجام می‌گیرد. معمولا جابجایی آن از یک محل به مکان دیگر توسط وسایل نقلیه به سادگی انجام می‌گیرد. توجه شود این نوع از ویلچر‌ها حداکثر 270 کیل.گرم را می‌توانند حمل کنند.

ویلچر‌ برقی با درایور در عقب

در این ویلچر‌ها سیستم درایور درست برعکس ویلچر‌های نوع اول در عقب ویلچر و کاسترها در جلوی صندلی قرار دارند. داشتن درایور در عقب ویلچر باعث ایجاد قدرت مانور بسیار زیاد حتی در سرعت‌های بالا می‌گردد. این نوع از ویلچر‌ها دارای شعاع چرخش بزرگ‌تری نسبت به دو مدل دیگر هستند و در نتیجه فضای بیشتری برای چرخش نیاز دارند. ویلچر‌های با درایور در عقب دارای ثبات جهت هستند، به این معنی که به صورت عادی در راستای مستقیم حرکت می‌کنند بنابراین کنترل خیلی زیادی نمی‌خواهد. هم‌چنین در محیط‌های خشن‌تر از لحاظ سطح علی‌الخصوص فضای باز، قدرت مانور بسیار بالایی دارند.

در خرید یک ویلچر برقی باید چه چیزهایی را مدنظر قرار بدهید؟

خوشبختانه ویلچرها روز به روز راحت‌تر و استفاده از آن‌ها ساده‌تر می‌شود. بنابراین شما مجبور نیستید فقط به‌خاطر اینکه درون ویلچر هستید، سبک زندگی و آرزها و آمال خود را رها کنید. مسیر طراحی این ابزار بسیار طولانی بوده است. از طراحی موتورسیکلت تا طراحی صندلیِ سه چرخه مخصوص معلولین! اما هنوز گزینه‎‌هایی وجود دارد که می‌توانید با یافتن آن‌ها و تمرکز و نشان دادن آن‌ها به دنیا، مسیر این کسب‌وکار را تغییر دهید.

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، اندازه است. برخی از مدل‌ها، مانند جانوران حقیقی بزرگی هستند که اتفاقا بسیار جا می‌گیرند. اگر شما محدودیت فضا دارید احتمالا تمایل نخواهید داشت که یک مدل بزرگ با چرخ‌ها و دستگیره‌های غول‌پیکر داشته باشید. به همین ترتیب، به اینکه چه کسی در مسافرت آن را خواهد کشید و جابجا خواهد کرد، توجه کنید. دقت نمایید اگر نتوانید ویلچر خود را در ماشین قرار دهید بنابراین به فرد دیگری احتیاج خواهید داشت که او ویلچر را برای شما بلند کرده و در کِشنده قرار دهد(مسئله‌ای که در بلندمدت آن فرد را هم دچار مشکل می‌کند.) پس وزن و توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

در نهایت مهم‌ترین نکته و عامل قطعا راحتی است. اگرچه در این زمینه زیاد وقت صرف می‌کنید اما دلیل آن این است که نمی‌خواهید هر لحظه از انتخاب خود پشیمان باشید. بعلاوه ویلچر‌های بسیار زیادی برای راحت‌تر بودن در هنگام سواری وجود دارد چه اینکه شما نمی‌خواهید مدلی را بخرید که دائما در رنج و ناراحتی باشید. بسیار عاقلانه است که یک ویلچر مناسب بخرید و سپس به مرور آن را ارتقا دهید.

هم‌چنین به نیازهای شخصی خود توجه ویژه داشته باشید و در مورد پیدا کردن یک ویلچر که نیازهای شما را در طولانی‌مدت برطرف می‌نماید فعال باشید. آیا شما در ورود و خروج از ویلچر راحت هستید؟ اگر نه، در این صورت گزینه‌ای را انتخاب نمایید که در تمام طول روز با آن راحت باشید. اتفاقات روزمره بسیار زیادی وجود دارد. در مواقعی نیز زندگی می‌ایستد. اما شما بایستی بتوانید بدون دخالت زیاد، زندگی کنید.

تنظیمات ویلچر برقی جدید شما

اگر از یک ویلچر سنتی استفاده می‌کنید و یا برای اولین بار می‌خواهید ویلچر برقی بخرید، چند نکته و ترفنید وجود دارد که توجه به آن‌ها خالی از لطف نیست و زندگی شما را بسیار ساده‌تر خواهد نمود.

اولین چیزی که باید بدانید این است که شما بایستی نسبت به محیط اطراف خودتان بیش از گذشته بدانید. از مکان‌های که ممکن است دارای سطح شیب‌دار باشند آکاه باشید چرا که با استفاده از ویلچر در آن باعث می‌شود به موتور فشار بیش از اندازه آمده و منجر به سوختن آن می‌شود. موتوری که نه ارزان است و نه جایگزین کردن آن به سادگی ممکن! هم‌چنین مطمئن شوید که محل زندگی شما حتما هم رمپ و هم جدول‌کشی داشته باشد. چیزهایی که برای جلوگیری از تخریب ویلچر شما بسیار لازم و مفید است.

آگاهی از مسیر سفری که در پیش دارید نیز بسیار مهم است. زمانی‌که چرخ‌های ویلچر برقی شما پلاستیکی است، قطعا نمی‌خواهید از مسیرهای عبور کنید که دارای شیشه شکسته و یا ذرات تیز باشد. علاوه بر این شما نمی‌خواهید از مسیرهایی که فضولات حیوانات و کثیفی‌های رایج در راه وجود دارد عبور کنید. چه اینکه بسیاری از اوقات شما نمی‌دانید چه چیزی به چرخ‌های چسبیده و فرش خانه را کثیف می‌کند. این نکات بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که یک بار آن را یاد بگیرید دیگر لازم نیست با مشکلات ناشی از عدم رعایت آن دست و پنجه نرم کنید.

در نهایت ابزارهای لازم برای تعمیر و نگهداری ویلچر خود را تهیه و نگهداری کنید. آن را ترجیحا بر روی ویلچر خود(درون کوله‌پشتی بسته‌بندی نمود و پشت ویلچر قرار دهید.) خوشبختانه اکثر ابزارهای تعمیر و نگهداری، نسبتا ساده است و نیازی به ابزارهای خاص و پیچیده نیست و احتمالا تمامی ابزارها در کیف ابزارهای شما پیدا می‌شود.

فروش ویلچر و قطعات ویلچر

     
آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:289
     
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
     
بازگشت