نخ و سوزن جراحی سیلک راند و کاتینگ با طول سوزنهای مختلف

برند:  سوپا و هور طب و هورا طب
وضعیت: تماس بگیرید
مشاوره تلگرامی
نخ و سوزن جراحی سیلک راند و کاتینگ با طول سوزنهای مختلف

نخ و سوزن سیلک راند و کاتینگ با طول سوزنهای مختلف


توصیف محصول :

نخ بخیه سیلک،یک نخ بخیه جراحی استریل غیرقابل جذب است که از یک پروتئین آلی به نام فیبروئین ساخته شده است.نخ بخیه سیلک باسایزها و طول های مختلف متصل به سوزن فولاد ضدزنگ با انواع و اندازه های مختلف وجوددارد.جزئیات کامل درکاتالوگ ارائه شده است.
اندیکاسیون نخ بخیه سیلک بطورکلی برای نزدیک کردن نسوج نرم و یا بستن نسوج از جمله اعمال جراحی قلب و عروق مورد استفاده قرار
می گیرد.

کاربرد:

انتخاب و بکارگیری نخ بخیه بایستی بر اساس وضعیت بیمار،تجربه جراحی،تکنیک جراحی و اندازه زخم باشد. از نخ های چند رشته ای اعمال جراحی قلب و عروق و نیز اعمال داخل شکم و لگن جهت زدن گره های سریع و متعدد استفاده می شود.

عملکرد :

نخ بخیه سیلک باعث بروز واکنش التهابی اولیه در نسوج می شود و به دنبال آن نخ بخیه به تدریج درکپسولی از بافت همبند فیبرو قرار میگیرد. هرچندسیلک جذب نمی شود، تخریب پیشروند رشته پروتئینی سیلک دربدن موجود زنده می تواند منجربه از بین رفتن تدریجی تمام قدرت کششی نخ بخیه در طی زمان شود.

کنتراندیکاسیون :

استفاده از این نخ بخیه در بیمارانی که حساسیت و آلرژی شناخته شده نسبت به سیلک دارند ممنوع است. با توجه به ازبین رفتن تدریجی قدرت کششی که ممکن است طی مدت زمان طولانی در بدن موجود زنده روی دهد،نبایستی از نخ بخیه سیلک در محل هایی استفاده شود که باقی ماندن دائمی قدرت کششی مورد نیاز است.

هشدار/احتياط/تداخل عمل:

کاربران بايستي قبل از بکارگيري نخ بخيه سيلک براي بستن زخم ها با روشها و تکنيکهاي جراحي مربوط به نخ بخيه غيرقابل جذب آشنا باشند،زيرا خطر بازشدن زخم مي تواند بر حسب محل بکارگيري و ماده نخ بخيه مورد استفاده، متغيرباشد.همانند هر نوع جسم خارجي تماس طولاني مدت هر نوع نخ بخيه با محلول هاي نمکي مانند آنجه در سيستم صفرائي يا ادراري جود دارد،مي تواند منجر به تشکيل سنگ شود. محکم بودن کافي گره مستلزم استفاده از تکنيک پذيرفته شده جراحي با گره مسطح و ضربدري بوده و گره هاي اضافي بر حسب شرايط جراحي و تجربه جراح مورد نياز است.در درمان و بر خورد با زخم هاي عفوني يا آلوده بايستي آسيبي به نخ وارد نشود.
از ايجاد آسيب چرخشي ياخرد و له شدگي نخ دراثر استفاده از ابزارهاي جراحي از قبيل فورسپس يا سوزنگير اجتناب کنيد.در استفاده از سوزن جراحي بايستي مراقبت کرد تا آسيبي ايجاد نشود.سوزن را درناحيه بين يک سوم (3/1)تا نيمي (2/1)از فاصله انتهاي اتصال به نخ و نوک سوزن بگيريد.گرفتن نوک سوزن ممکن است باعث اختلال در فرو رفتن سوزن شود و منجر به شکستن سوزن شود. گرفتن ناحيه انتهاي سوزن (محل اتصال به نخ)ميتواند باعث خميدگي يا شکستگي سوزن شود. شکل دادن مجددبه سوزن مي تواند منجر به ازدست دادن استحکام سوزن شود و مقاومت آن در برابر خم شدن يا شکستگي کاهش يابد.کاربران بايستي هنگام کار با سوزن هاي جراحي دقت کنند تا سوزن بطوراتفاقي در دست آنها فرو نرود، .سوزنهاي مصرف شده را در محفظه ((اشياءتيز)) دوربياندازيد.

عوارض جانبي و واکنشهاي نامطلوب:

عوارض نامطلوب ناشي از مصرف اين محصول عبارتند از : واکنش آلرژيک در بيماري که حساسيت شناخته شده نسبت به سيلک دارد.واکنش بافتي التهابي اوليه و تحريک موضعي موقت در محل زخم .نخ سيلک همانند تمام اجسام خارجي ممکن است عفونت موجود را تشديد کند.

استريلته :

نخ بخيه سيلک به کمک گازاتيلن اکسايداستريل ميشود.اين محصول را استريل مجدد ننماييد نخ بخيه باز شده و مصرف نشده را دور بياندازيد.

نگهداري:

شرايط توصيه شده براي نگهداري:

دماي کمتر از 30 درجه سانتي گراد ،دور از رطوبت و گرماي مستقيم .پس از گذشت تاريخ انقضاء از محصول استفاده نکنيد.*در صورت آسيب بسته بندي مورد استفاده قرار نگيرد

پس از مصرف ازبين برده شود.   
       

مشخصات فنی نخ و سوزن جراحی سیلک راند و کاتینگ با طول سوزنهای مختلف

نخ جراحی
نوع نخ : سیلک
021-55435143
@sedanmedsales
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×