window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
بالش طبی لطیف

بالش طبی لطیف[Latif Orthopedic pillows]

بازگشت
وضعیت : موجود
افزودن به لیست مقایسه
 
 

بالش طبی فوم مموری فوم لطیف

بالش طبی مموری فوم در کاهش درد های ناحیه سر و گردن از طریق افزایش گردش خون و فراهم آوردن خوابی راحت نقش بسیار موثری دارد.بالش های ارتوپدیک در اختلالاتی نظیر قطع تنفس هنگام خواب ، خر خر کردن، بی خوابی ، اشکال تنفسی ،مشکلات گردش خون، بازگشت اسید معده به مری ،کمر درد ،درد سیاتیک، درد گردن ،ضربات شلاقی گردن و برخی موارد دیگر مفید واقع میشوند.

بالش‌های که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت یا بسیار سفت بودند یا بسیار نرم. بالش سفت به دلیل نداشتن انعطاف‌پذیری مناسب نیروی وزن سرو گردن را دفع نمی‌کند. بالش‌ نرم نیز به خاطر فرورفتن سر به داخلشان موجب نامتعادل شدن زاویه‌ی بین سر و گردن می‌شود. بنابراین در هر دو حالت، انعطاف‌پذیری کم یا زیاد موجب فشار به مهره‌های گردن و کمر ، درد های عضلانی و بر هم خوردن تنفس صحیح هنگام خواب می‌شود. نتیجه این اتفاق، گردن درد و سردرد هنگام بیدار شدن و در طولانی مدت آسیب به عضلات و مهره‌های گردن و کمر است.

در صورتی که شما هم در زمان بیدار شدن از خواب احساس درد و کوفتگی در گردن و سر شانه های خود حس میکنید این درد ناشی از استاندارد و طبی نبودن بالش و تشک می باشد که در حین خواب باعث گردن درد و خون مردگی می شود که با درد همراه است. برای رفع این مشکل اولین راه استفاده از بالش های طبی است.

مموری فوم در حقیقت نوعی فوم میباشد که اولین بار توسط سازمان فضائي آمریکا (ناسا) ابداع و مورد استفاده قرار گرفت.داستان اختراع مموري فوم از اين قرار بود كه زمانيكه فضا نوردان از جو زمین خارج میشدند در لایه های بالائي جو به دلیل از بین رفتن نيروي گرانش زمین بین مهره های کمر فضانوردان فاصله می افتاد و حدود 6 تا 7 سانت قد ميكشيدند. اما به محض اتمام ماموریت و بازگشت به زمین از انحا که مهره ها سر جای اولیه خود باز نميگشتند لذا فضانورد فلج میشد. تا اينكه سازمان فضائي امريكا با ابداع مموري فوم و استفاده از آن در لباسهای فضانوردان اين مشكل را بر طرف ساخت. مموري فوم تقریبا به صورت هوشمند عمل ميكند يعني با دريافت گرما و وزن بدن متناسب با وزن و گرماي بدن شکل ميگيرد و باعث ميشود بدن در يك راستا قرار گرفته و فشار از روي مهره هاي گردن و ستون فقرات برداشته شود.

واکنش بالش طبی مموري فوم در برابر درجه حرارت بدن به اين صورت ميباشد كه هر چه بدن گرمتر شود مموري فوم نرمتر ميشود و حالت خميري پیدا ميكند. بالش های مموري فوم با كيفيت های متفاوت و دانسته متفاوتی تولید میشوند.

داشتن بالش طبی مناسب نه تنها آرامش بخش است، بلکه نقش مهمی در حمایت از ساختار پیچیده سر، گردن، شانه ها، باسن ها و ستون فقرات ایفا می کند. هنگامی که از بالش طبی به خوبی استفاده می شود، موجب کاهش و یا جلوگیری از بسیاری از انواع رایج درد پشت و گردن، همچنین شانه، ران و سایر انواع درد می شود.بالش طبی در حفظ سلامت بدن در طول خواب، تسکین فشار و تعادل نقاط بدن را حفظ می کند. بالش طبی باید به شکل منحصر به فرد، منحنی، و موقعیت خواب خود تنظیم شود و هر نقطه فشار را کاهش دهد. کیفیت بالش طبی بسیار اهمیت دارد و انتخاب یک بالش طبی مناسب نیز می تواند آرامش و آسایش خوبی برای شما فراهم سازد.

نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است