window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
کامفیل مربعی
 • کامفیل مربعی
 • کامفیل مربعی
 • کامفیل مربعی
 • کامفیل مربعی

کامفیل مربعی[3110, 3115, 3120, 3146]

بازگشت
وضعیت : فروش غیرآنلاین
اختیارات موجود:
سایز:
6*4
10*10
15x15
20x20
افزودن به لیست مقایسه
 
 

کامفیل مربعی


موارد مصرف:

 • قابلیت کاربرد به تنهایی جهت ترمیم زخم های سطحی با ترشح کم تا متوسط

 • به عنوان پانسمان ثانویه بر روی ژل پیوریلون و بياتين آلژينات ( سيسورب)

 

مکانیسم عمل:

کامفیل مربعی از ذرات سلولزی (CMC) جاذب رطوبت تشکیل شده است، که در یک توده الاستیک و چسبنده قرار گرفته ‏اند. هنگامی که پانسمان روی زخم قرار می‏گیرد، این ذرات در تماس با اگزودای زخم آن را جدب می‏کنند و ترکیب ژل مانندی، که معمولا شیری رنگ است، تشکیل می‏دهند که به تدریج زخم را می‏پوشاند. با تشکیل این ژل در بستر زخم محیط مناسبی برای درمان مرطوب زخم (Moist Wound Healing) بوجود می‏آید. از ویژگی‏های دیگر این ژل حفاظت آن از انتهای آزاد اعصاب و بافت گرانولاسیون است، که باعث کاهش قابل ملاحظه درد بیمار می ‏گردد. اساسا" نام کامفیل از همین خاصیت آن گرفته شده است:

Comfeel=Comfortable feeling

وجود 7% آلژینات کلسیم در کامفیل مربعی علاوه بر افزایش ظرفیت جذب اگزودا، به ژلی که تشکیل می‏شود چسبندگی و قوام بیشتری می‏دهد و این امر ریسک خیس خوردگی پوست (maceration) را به حداقل می‏ رساند.

سطح خارجی کامفیل مربعی با یک لایه نیمه تراوا پوشانده شده است که با وجود اجازه تبخیر و عبور اکسیژن، نسبت به میکروارگانیسم‏ها غیر قابل نفوذ است. همچنین این لایه را "لایه باهوش" می‏نامند، به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان اگزودا و رطوبت بستر زخم تنگ یا گشاد می ‏شوند و نسبت تبخیر را تنظیم می‏کنند. به این ترتیب در زمانی که اگزودای بیشتری وجود دارد، سرعت تبخیر نیز افزایش پیدا می‏کند و برعکس.

 

ویژگی‏ های کاربردی:

·         سطح بیرونی كامفیل مربعی نسبت به آب غیر قابل نفوذ است و بیمار امکان دوش گرفتن دارد. این سطح صاف و ضد آب در صورت تماس با ادرار و مدفوع قابل پاک کردن است.

·         لبه‏های كامفیل مربعی نازک شده است و بر اثر جابجایی و کشیده شدن روی تخت و اصطکاک با ملافه، لبه ‏ها بلند نمی شوند.

·         ژل شیری رنگی که در زیر كامفیل مربعی تشکیل می‏گردد، مانند یک چراغ راهنما زمان تعویض پانسمان را اعلام می‏کند. پانسمان را بی جهت نباید تعویض کرد و این کار را تنها باید زمانی انجام داد که ژل شیری رنگ به نزدیکی لبه‏های پانسمان رسیده و پانسمان اشباع شده است. برای تعویض پانسمان باید از لبه ‏ها شروع و پس از آزاد کردن آنها به تدریج به سمت مرکز پانسمان حرکت کرد.

·         هنگام تعویض پانسمان، ژلی که در زیر آن تشکیل شده است بطور یکپارچه و چسبیده با سطح پانسمان برداشته می ‏شود. هیچ بقایایی روی زخم باقی نمي ماند و به این ترتیب شستشوی زخم با نرمال سالین بسیار ساده و راحت خواهد بود.

 

مواد تشکیل دهنده:

Calcium Alginate, Sodium CarboxyMethyl Cellulose CMC , Polyurethane Film


جهت سفارش حتما سایز مورد نظر خود را بر حسب اندازۀ زخم به طوری که حداقل یک سانت اطراف زخم را بپوشاند انتخاب نمایید

مشخصات
پانسمان
دارای چسب:
نقره دار:
نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است