window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
جوراب ضد آمبولی زیر زانو سیگواریس ( Sigvaris Thrombo )

جوراب ضد آمبولی زیر زانو سیگواریس ( Sigvaris Thrombo )

بازگشت
وضعیت : موجود
افزودن به لیست مقایسه
 
 

جوراب ضد آمبولی زیر زانو سیگواریس ( Sigvaris Thrombo ) 


جوراب ضد آمبولی زیر زانو سیگواریس ( Sigvaris Thrombo )

ویژگی جوراب ضد آمبولی زیر زانو سیگواریس ( Sigvaris Thrombo ) :

جورابهای پیشگیری از ایجاد آمبولی (فشار 18 میلیمتر جیوه در ناحیه مچ) این محصول برای جلوگیری از ایجاد ترمبوز در بیماران بدون حرکت و بیماران کاندید عمل جراحی در زمان قبل و بعد از عمل جراحی طراحی شده است کلاس فشار در نظر گرفته شده و در این جوراب که میتواند جایگزین مناسبی برای بانداژ باشد باعث افزایش سرعت حرکت خون در پاهای بیمار و مانع از ایجاد لخته در جداره عروق میگردد.

جورابهاي ضدآمبولي (Anti-Embolism stockings ):

جورابهاي باخاصيت ضدآمبولي که باطول هاي مختلف نظيرجوراب با طول زانو(AD)،با طول ران(AG) وجوراب با طول ران به همراه نوع کمربندي توليد مي شوند ودرمقياس هاي متنوعي وجود دارند همچنين درهرکدام ازاندازه هاي مختلف اين جوراب ها در ناحيه پاشنه ،رنگ هاي مختلفي اختصاص داده شده است تابه راحتي بتوان آن ها را از هم تشخيص داد.دراين جورابهاي واردي سوراخ هايي در قسمت جلويي کف پاهستند که سبب مي شوند تاجريان خون زير انگشتان پا را کنترل شوند .جوراب هاي ضد آمبولي در مقياس ران ،داراي باند هايي در انتها فوقاني جوراب هستند که از جنس سيليکوني اند که سبب مي شوند جوراب بر روي پوست نلغزد ودر عين حال فشارلازم را حفظ کند.

در طي ساخت جورابهاي ضد آمبولي با طول ران(AG) به همراه نوع کمربندي ،از کمربندهاي لاستيک ،قابل تنظيم باتوجه به کمرشما ويک نوار لاستيکي که با ساق شما اصطحکاک ندارد واز خاصيت انعطاف پذيري ونرمي برخوردار است استفاده مي شود .

موارد استفاده :

پروفيلاکسي عليه ترومبوز عميق وريدي در بيماران مستعد جراحي وغيرجراحي

افزايش سرعت جريان خون با فراهم کردن فشار درجه بندي شده

بهبود مسير خون اختلالات ديگر وريدي نظير گيرافتادگي مزمن وريدي

موارد عدم استفاده:

شرايطي مربوط به ساق پا که ممکن است با جوراب ساق بلند شديد شوند عبارت انداز:

?- سلوليتيس (Cellulitis ) ? –درماتيتيس (Dermatitis) ?-گانگرن (Gangrene) ?- فاستين(Fasciitis) ?- پيوند پوست تازه(Recent skin grafting)6-پانيکو ليتيس(Panniculitis)

-آرترواسکلروزشديديا ديگربيماري هاي اسکيميک عروقي

-ادم عظيم پا ياادم ريوي ناشي از نارسايي احتقاني قلب

-دفوريتي شديد ساق پا

درمان فشاري دو برابرترومبوز وريد عمقي

ترومبوز وريدي عمقي ،نوعي عارضه است که در آن وريد هاي عمقي به وجود مي آيد لخته اي که در يک رگ خوني شکل مي گيرد ترومبوز نام دارد گرچه ترومبوز در وريد هاي عمقي ياسطحي ساق پا رخ مي دهدولي ترومبوز هايي که در وريدهاي عمقي به وجود مي آيند بسيار خطرناکند.ترومبوز وريد عمقي بسيارخطرناک است زيرا همه يا قسمتي از ترومبوز مي تواند کنده شده،درطول جريان خون حرکت کرده ودر يک شريان باريک در ريه قرار بگيرد ومانع حرکت

جريان خون شود.حرکت يک ترومبوز را آمبولي مي نامند ترومبوز وريد عمقي را نبايدبا فلبيت اشتباه گرفت . فلبيت در وريدهاي واريکوز دردناکندولي مضر نيستند رخ دهند.

سه عامل در ايجادترومبوز وريد عمقي شرکت دارند :

آسيب به ديواره داخلي وريد

تمايل رو به افزايش در خون براي ايجاد لخته که مي تواند دربرخي سرطان ها وبه ندرت داروهاي درماني ضد حاملگي رخ هد.

سرعت آهسته حرکت خون در وريدهاکه طي بستري هاي طولاني مدت به خاطر عدم انقباض عضلات کاف(Calf) و حرکت خون به سمت قلب رخ مي دهد 

در حدود نيمي از افرادي که مبتلابه ترومبوز وريدي عمقي اند هيچگونه علائمي ندارند دراين افراد درد در قفسه سينه که توسط آمبولي وريدي ايجاد شده است اولين نشانه اي است که نشان مي دهد اشکالي وجود دارد .وقتي ترومبوز وريد عمقي سبب ايجاد التهاب اساسي يا مانع مسير جريان خون شد ،عضلات کاف(Calf) متورم شده و ممکن است دردناک،حساس به لمس وگرم شده باشند.بسته به اين که کدام وريد درگير شده است، ممکن است مچ پا و ران نيز متورم شوند.

بعضي از ترومبوزها با تهديد بافت اسکار که ممکن است سبب آسيب دريچه هاي وريدي شوند ،ترميم ميابند.

تجمع مايع(ادم) ممکن است سبب تورم مچ پا شود. در صورتي که مسير جريان خون به اندازه کافي در مناطق بالاتر مشکل پيدانموده باشد،مايعادم ميتواند به ساق پا و حتي ران توسعه يابد و معمولا درانتهاي روز بدتر مي شود. علت آن به خاطر جاذبه هنگام ايستادن و نشستن است.درطول شب ،ادم کاهش مي يابد زيرا وقتي ساق پا افقي باشد وريدها به خوبي تخليه ميشود گرچه ترومبوز وريد عمقي بطور کلي قابل حذف نيست ولي با روش هاي مختلفي مي توان آنرا کاهش داد.

يکي از اين راهها، استفاده مکرر از جوراب هاي ضد آمبولي است که وريدها را به آرامي باريک کرده و جريان خون تسريع و احتمال ساخت لخته کم ميشود.

اين جوراب ها يک فشار خارجي را اعمال ميکند که در ناحيه مچ پا بزرگتر و در عضلات کاف(Calf) و ران کاهش مي يابد، که اين امر سبب افزايش سرعت جريان خون در سيستم وريد عمقي ميشود

نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است