window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
برانکارد صندلی شونده(چیراستریچر)

برانکارد صندلی شونده(چیراستریچر)

بازگشت
وضعیت : موجود
افزودن به لیست مقایسه
 
 

برانکارد صندلی شونده(چیراستریچر)


طراحي شده براي استفاده دو -.منظوره به عنوان صندلي حمل بيمار و برانكار.
قابليت تا شدن به نصف طول -.كاربردي براي حمل و نگهداري.
پشتي بلند براي حمايت از سر بيمار.
داراي دو چرخ به قطر 4 اينچ براي سهولت در حمل.
ساختار آلومینیومی سبک و بسار مستحکم
داراي سه كمربند ايمني جهت حفاظت از بیمار.
شامل دسته های قابل تنظیم در دو جهت معکوس تا 90 درجه
سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش.
ظرفیت بارگذاری: 160 kg

برانکار یا برانکارد :

یکی از تجهیزات پزشکی است که برای حمل کوتاه مدت بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند استفاده می‌شود. برانکارد عمدتاً در شرایط حاد مراقبت خارج از بیمارستان توسط اورژانس پیش‌بیمارستانی، ارتش و امدادگران عملیات امداد و نجات استفاده می‌شود. در انگلیسی آمریکایی به برانکارد چرخ‌دار Gurney گفته می‌شود. در ایالات متحده از برانکار برای نگهداری زندانیان در طول تزریق کشنده نیز استفاده می‌شود.

برانکارد را می‌توان با یک پایه تنظیم ارتفاع شامل چرخ‌ها، ریل‌ها و یا غلتک‌گاه‌ها مجهز کرد تا راحت‌تر جرکت کند. برانکاردهای ساده چنین پایه‌ای ندارند و لازم است توسط یک یا چند نفر حمل شود. با وجود این تفاوت‌ها، کابرد اساسی همۀ آن‌ها یکسان است.

از برانکارد براى انتقال مصدومى که حال وى وخيم است يا شديداً صدمه ديده به آمبولانس يا جائى نظير آن استفاده مى‌شود تا خطر بدتر شدن حال مصدوم يا بيشتر آسيب ديدن وى به حداقل برسد.برانکارد داراى انواع مختلف است: برانکارد استاندارد؛ ديرک و برزنت؛ برانکار تاشو؛برانکارد شکسته‌بندي؛ برانکارد نيل رابرتسون و برانکارد پاراگارد.

از اکثريت برانکاردها مى‌توان براى انتقال مصدوم با هر نوع جراحتى استفاده نمود و بايد به اندازهٔ کافى سفت و محکم باشد تا بتوان با آن مصدوم‌هائى را که ستون فقرات آنها آسيب ديده حمل نمود، بدون آنکه به تخته‌هاى اضافى نياز باشد. بايد قسمت‌هاى مختلف برانکارد را قبل از اينکه مورد استفاده قرار گيرد آزمايش نمود.

آزمايش يک برانکارد:
براى آنکه مطمئن شويد که برانکارد مى‌تواند وزن مصدوم را تحمل کند يک نفر بايستى روى برانکارد بخوابد. و ابتدا يک سر برانکارد و سپس سر ديگر برانکارد را بايد بلند کنيد و پس از آن با کمک يک نفر ديگر هر دو سر برانکارد را بگيريد و همزمان آن را بلند کنيد.

برانکارد استاندارد:
برانکارد ”استاندارد“ يا فرلى (Furley) از ديرک‌ها، دسته‌ها، ميله‌هاى تاشونده، پايه‌ها و بستر برزنتى تشکيل شده است. ميله‌هاى تاشونده امکان باز و بسته شدن برانکارد را فراهم مى‌سازند. به‌هنگام بسته بودن برانکارد، ديرک‌ها نزديک هم قرار مى‌گيرند و بستر رو به بالا تا مى‌خورد و به‌وسيله دو تسمه، ميله‌هاى تاشونده بسته مى‌شوند. از اين تسمه‌ها براى بستن مصدوم‌هائى که دچار شکستگى شده‌اند و روى برانکاردآرميده‌اند، استفاده مى‌گردد.

حمل برانکارد:

هنگامى که مصدوم را روى برانکارد قرار داديد هر کدام از حمل‌کنندگان بايد يک گوشهٔ برانکارد را بگيرد. حداقل دو حمل‌کنندهٔ آموزش ديده براى انتقال برانکارد لازم است و شخصى که مسئوليت مصدوم را به عهده دارد بايد هميشه در کنار سر مصدوم قرار گيرد. اگر افرادى در آن اطراف حضور داشتند مى‌توانيد از آنها براى پخش کردن سنگينى مصدوم و برانکارد روى چند نفر و حمل آن استفاده کنيد. در هر صورت بايد حداقل يک حمل‌کنندهٔ آموزش ديده در هر سر برانکارد وجود داشته باشد.

به‌جز مواردى که مصدوم دچار شوک شده است در ساير موارد هميشه بايد سر بالاتر از پا نگه داشته شود. به‌عنوان يک قاعدهٔ عمومى هميشه بايد مصدوم به سمت پا حمل شود. به‌جز مواردى که در زير ذکر مى‌شود:

 هنگامى که از پله يا سربالائى بالا مى‌رويد، به‌شرط آنکه پاى مصدوم آسيب نديده باشد.

 هنگامى که از پله يا سرازيرى پائين مى‌رويد در صورتى‌که پاى مصدوم آسيب ديده باشد يا مصدوم دچار سرمازدگى شده باشد.

نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است