window.onload=function changeDiv() { document.getElementsByClassName("proposed_banner")[0].style.display = "none"; }
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
جستجوی پیشرفته
کرم اترکتین

کرم اترکتین[4738]

بازگشت
وضعیت : موجود
افزودن به لیست مقایسه
 
 

کرم اترك تين

موارد مصرف:

مراقبت از پای دیابتیک و پیشگیری از بروز زخم دیابتیک

مکانیسم عمل:

تقریبا تمامی مبتلایان به دیابت ملیتوس (نوع اول یا دوم) به نحوی درگیر مشکلات پوستی هستند. شایع‏ ترین مشکل پوستی این بیماران، خشکی پوست (Xerosis) است.

جریان خون ناکافی در عروق خونی کوچک بیماران مبتلا به دیابت موجب تحلیل رفتن پوست (Atrophy)، از دست رفتن موها، تغییر شکل ناخن‏ها (Dystrophy) و درجات مختلفی از خشکی پوست می‏ شود. نوروپاتی اعصاب خودکار(Autonomic Neuropathy) که جزء عوارض شایع‏ تاخیری دیابت می ‏باشد، ممکن است باعث اختلال تعریق، قرمزی (Erythema)، تورم (Edema) و تحلیل رفتن پوست شود و خشکی پوست را نیز تشدید کند. پوست خشک در صورت عدم درمان ترک (Fissure) برمی ‏دارد و این ترک‏ ها به مرور زمان ایجاد زخم می‏کنند.

هنگامی ‏که پوست خشک در معرض فشار و سایش قرار می‏گیرد، ریسک ایجاد پینه (Callouse) و زخم در آن افزایش می‏یابد.

پیشگیری از ایجاد زخم ‏های دیابتی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا این زخم ‏ها نه تنها موجب ناراحتی و مشکل برای بیمار و نزدیکان وی می ‏شوند، در شرایط وخیم حتی ممکن است سبب قطع عضو شوند.

زخم هنگامی به وجود می ‏آید که پینه و ترک در پوست خشک ایجاد شده باشد. با استفاده مداوم از کرم‏ اترکتین می ‏توان از بروز این شرایط جلوگیری کرد. به همین دلیل اترک تین یک مکمل مهم در مراقبت از پای دیابتی است، زیرا از خشکی پوست و ایجاد پینه و ترک متعاقب آن و در نهایت ایجاد زخم جلوگیری می ‏کند.

اترک تین حاوی 10% اوره و 4% اسید لاکتیک (Alpha Hydroxy Acid - AHA) است. این مواد هر دو از مرطوب کننده‏های طبیعی موجود در پوست هستند. اوره مرطوب کننده‏ای است که در قسمت‏ های بیرونی لایه شاخی پوست ( Stratum Corneum ) نفوذ می‏کند و با پروتئین ‏های پوست پیوند می ‏یابد. اسید لاکتیک نیز لایه برداری (Peeling) اپیدرم را افزایش می‏ دهد. لایه برداری منجر به بازسازی مجدد پوست و هموار و تازه شدن ظاهر آن می‏ شود. اوره و اسید لاکتیک هر دو باعث افزایش میزان مایع درون لایه شاخی پوست می ‏گردند. به این ترتیب این دو ماده مرطوب کننده رطوبت و انعطاف پذیری (Elasticity) پوست را از درون و بدون بستن منافذ پوست افزایش می‏دهند.

ویژگی‏ های کاربردی:

  اترک تین فاقد مواد نگه دارنده و اسانس است و احتمال حساسیت به آن حداقل می ‏باشد.
 
در مراحل اولیه مصرف بهتر است روزی دو یا سه نوبت از اترک تین استفاده نمود. پس از آن که پوست به شرایط سالم و طبیعی رسید، مصرف یکبار در روز اترک تین این شرایط را حفظ می کند.
 
اترک تین به هیچ وجه احساس چرب شدن و بسته شدن منافذ پوستی را ایجاد نمی ‏کند و به خوبی جذب آن می‏ شود.
 
مواد تشکیل دهنده:

Aqua, Urea (Carbamid), Isopropyl Palmitate, Octyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Lactic Acid, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Ammonium Lactate, Stearic Acid, Ceteareth-25, Ceteareth-26,
نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است